Excel filter

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Imam eno vprasanje za profije,na listu1 sem naredil tabelo z podatki,katere izbiram z filtrom,spodaj sem uporabil funkcijo subtotal,ki
mi v oknu SKUPAJ vedno prikaže vrednost glede na različen filter(vrstice niso vedno iste) ,sedaj bi isto tabelo rad spravil na list2,kar ni problem,je pa problem,ko na listu1 iz filtra izberem npr. vrednost film,mi je na listu2 ne prikaže samodejno,moram še 1x izbrati iz filtra vrednost film,torej tisto kar iz filtra na listu1 izberem bi rad da pokaže tudi na listu2,
IN še nekaj,na listu spodaj nad nogo imam sliko,če v filtru izberem več opcij,se mi nato slika premakne za isto vrstic navzdol,kar pa ne želim,se da kako sliko fiksno pripeti

hvala in lp
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zakaj za vsak problem v excelu odpres novo temo? Imas ze 5 excel tem. Pisi vsak problem v isto temo in je. So ti pa ze odgovoril v sosednj itemi...EdZedov post.

LP
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
na ta post še nisem dobil odgovora od nikogar,če kdo ve kako in kaj,ga prosim za odgovor

lp
 

Leska

Pripravnik
8. sep 2007
268
0
16
Če želiš odgovore za svoje probleme, moraš svoj problem, dovolj natančno opisati, pomaga pa tudi, če se vidi, da je tvoj problem smiseln.
Pri tvojem postu ne opazim nič od tega. Občutek imam, da bi rad nekaj naredil (ne vem sicer točno kaj
wink-1.gif
, vendar se tega lotevaš na napačen način (z nekimi subtotali in filtri ...).
Torej, morda bi pomagalo, če najprej poveš, kaj sploh želiš, drugim pa prepustiš, da ti svetujejo, na kakšen način do rešitve.
In priloži primer datoteke, morda bomo potem lažje razumeti tvoj problem.
 
19. jul 2007
2.827
1.539
113
Da uporabim to temo:

Kako doseči da lahko uporabnik prilepi (paste) v določene celice samo neformatiran tekst. Ko uporabi Ctr+V ali prilepi mu vnese tekst v neformatirani obliki kot plain tekst.

Mora pa to biti lastnost dokumenta ne pa Excel programa (nekaterim se ne da dopovedat kaj lahko delajo na skupnem dokumentu, kaj pa ne).

Sem poskusil zaklenit celice, samo ni pametne opcije za dovoljene opracije.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Imam eno vprasanje za profije,na listu1 sem naredil tabelo z podatki,katere izbiram z filtrom,to kar je vidno na listu1 ,bi rad imel tudi na listu2,torej duplikat lista1,problem pa se pojavi,da vse kar izbiral iz filtra na listu1 se ne prikaže na listu2 in moram še 1x izbrati iz filtra iste vrednosti
IN še nekaj,na listu1 spodaj pod to tabelo imam 10 vrstic nižje sliko,če v filtru izberem 5 vrstic se mi slika tudi premakne navzdol za 5 vrstic,čeprav je dovolj prostora,da se slika ne bi rabila premakni in bi lahko ostala na isti strani,sedaj pa se mi premakne na stran2 in je nato na natisnjenem listu ni,se da kako sliko fiksno pripeti

hvala in lp
1401437-filterslika.jpg
 

Priponke

  • 1401437-filterslika.jpg
    1401437-filterslika.jpg
    40,5 KB · Ogledi: 137
Nazadnje urejeno:

vedko

Zelenc'
6. jul 2011
9
0
1
bah.. pozabil stisnit citat... Tole je odgovor za Johana

Lahko v nastavitvah worksheeta nastaviš, da bodo določene celice možno prilepiti samo določen format (paste special).

Desni klik na sheet in view code. Tam dodaš kodo (modificiraj za svoje potrebe).

primer:

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

With Sheets("MyFormat")
.Visible = xlVeryHidden
.Range("B2:C2").Copy
End With

Me.Range("B2").PasteSpecial xlPasteFormats
Application.CutCopyMode = False

End Sub
 
Nazadnje urejeno:

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
kaj nihče ne ve kako rešiti problem višje z filtrom,sedaj imam še eno vprasanje

V celici B1 imam zapisano ceno 10,vB2 20,v stolpec A pa vnesem količnik 0,1 ali 2.
V stolpcu C1 pa bi rad da mi zmnoži sedaj A1 in B1,vem da bi lahko šel v stolpec C1 in vpisal =A1*B1,vendar je problem,ker imam čez 400 vrstic,vem tudi,da na prvo celico B1 kliknem in spodaj se pojavi križec in povlečeš navzdol,to res dela,samo mi vse celike ,kjer sem v stolpcu B imel različne vrednosti,mi sedaj na vse nastavi 10*B1,nato 10*B2,celice lepo povečuje,vrednost-cene pa bi morale tudi ostati enake(v vsaki vrstici stolpca B so različne) in ne takšne kot so v prvi

Hvala in lep pozdrav
 

Leska

Pripravnik
8. sep 2007
268
0
16
>da na prvo celico B1 kliknem in spodaj se pojavi križec in povlečeš navzdol

Kopirat moraš *formulo* za zmnožek, torej povleči navzdol "križec" v celici *C1*.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
zapis v B1 ne deluje torej =A1*B1*,še 1x bom napisal
---A B
1 1 11
2 1 22

torej v B1 je sedaj le vrednost 11,ne =11
rad bi,da bi sedaj v celici B1 bila formula =A1*11,v B2 pa A2*22,
če vnesem v B1=A1*11 in povlecem navzodol s križcem dobim v B2=A2*11,število 11 ostane pri vseh celicah v stolpcu B,črke se pa pravilno prištevajo,če me razumeš

lp
 
Nazadnje urejeno:

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Citat:
V celici B1 imam zapisano ceno 10,vB2 20,v stolpec A pa vnesem količnik 0,1 ali 2.
V stolpcu C1 pa bi rad da mi zmnoži sedaj A1 in B1,vem da bi lahko šel v stolpec C1 in vpisal =A1*B1,vendar je problem,ker imam čez 400 vrstic,vem tudi,da na prvo celico B1 kliknem in spodaj se pojavi križec in povlečeš navzdol,to res dela,samo mi vse celike ,kjer sem v stolpcu B imel različne vrednosti,mi sedaj na vse nastavi 10*B1,nato 10*B2,celice lepo povečuje,vrednost-cene pa bi morale tudi ostati enake(v vsaki vrstici stolpca B so različne) in ne takšne kot so v prvi

kar nekaj zmede je v tem vprašanju, najprej podaš sam sebi odgovor, ampak je problem ker je treba označiti 400 celic, v naslednjem stavku trdiš da ni problem kopirati formulo iz celice B1
confused-1.gif
, in obenem pričakuješ da bo program vedel, da bi rad znotraj celice, ki že vsebuje podatek rad imel formulo, katera bo vsebovala podatek iz te celice. To žal ne gre saj ti program javi napako krožnega sklica (=A1*B1) oziroma je tista vrednost, ki si jo napisal (11) pač številka in ne vrednost iz B1 . Tako da ti kar lepo v celico C1 napiši =A1*B1 in označi tistih 400 celic (z miško, tipkovnico ali križcem odvisno od tebe) in prekopiraš formulo. Vzelo pa ti bo cca 1 minuto časa, za ves postopek, če se recimo enkrat vmes zmotiš.
lp