DVB-T sobna antena analogna stara ni slike ???

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Torej, domaimam v spalnici en mali TV, ki ima poleg analognega tudi DVB-T sprejemnik. Signal imam sicer preko kabelskepač analogni,ker ta Tv nima DVB-C tunerja, vseeno pa sem probal z eno staro sobno anteno z ojačevalcem ena boljših za analogni sprejem, kaj mi najde in našla mi je 8 kanalov, vse prikaže napise na ekranih, celo muzika dela, slike pa ni ??? No bom še preveril za mpeg4 če ima, čeprav se mi zdi, da je, torej ali mora biti sobna antena res posebna za digitalni sprejem ??
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Antena je lahko enaka. Pri sobnih je edino velikokrat problem, da nimajo dovolj dobrega signala. Če je prej bila slika malo ''snežna'', je lahko za digitalno premalo oz. slika skače in se je ne da gledat.

Lahko pa je krivih več stvari:

- sprejemnik ni mpeg4
- signal je tako slab, da dela samo zvok (malo verjetno)
- težava v scart priklopu (sem že priklapljal stranki dvb-c sprejemnik in je delal zvok, slike pa ni bilo - kriv je bil najverjetneje udar strele v preteklosti v TV).

Bo pa po moje boljša rešitev da kupiš na bolhi en rabljen DVB-C sprejemnik, pa boš imel vse programe in mir z antenami.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Če zvok je, slike pa ni, je krivo to, da ti ne dekodira mpeg4 videa.

Pri nekaterih (čudnih) TV-jih je treba v nastavitvah nujno izbrati pravo državo, da mpeg4 začne delovati.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če imaš digitalno kabelsko, ti ponudnik da po relativno nizki ceni DVB-C zunanji sprejemnik.
(koliko denarja, toliko muzike sicer...)
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Po par priklopih dvb-t sprejemnika le še ena malenkost. Včasih ljudje pozabijo ko je zadeva priklopljena prek scarta in tv ne preklopi avtomatsko je treba z daljincem prestavit na AV kanal.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Odvisno od izvedbe, SCART konektor ima moznost, da naprava TVju sporoci, da se je vkljucila (na dolocenem pinu se pojavi doloceno stanje). Ce TV in naprava to podpirata, bo delovalo, sicer pac ne ...