dualview + lcd tv

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Doma si zelim na en racunalnik priklopit 2x lcd monitor + 1x lcd tv, vendar ima moja graficna le 2x dvi izhoda. Kaj je najcenejsa opcija, ce hocem poleg dveh monitorjev priklopit se tv?
Ali dve graficni lepo delujeta v enem racunalniku (ne SLI, ampak lepo ena pci-e in ena pci)?
Kaj so se ostale opcije? Gledal sem nove graficne z 2x dvi + 1x hdmi, ampak so drage..
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Tudi nove grafične z 2x dvi in hdmi ti ne bodo predvajale slike na treh zaslonih (sicer nisem čisto prepričan). Za predvajanje na treh zaslonih mora biti vsaj en monitor priključen preko mini display porta.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
Ali dve graficni lepo delujeta v enem racunalniku (ne SLI, ampak lepo ena pci-e in ena pci)?
Načeloma ja.
Kolko tolko sodoben driver mora biti, tako da predzgodovinske PCI karte mogoče ne bodo.
Razen če imaš Linux, tam so starine bolj podprte.

Sicer so relativno poceni nove PCI-E kartice, take nižjega ranga.

Če nimaš proste x16 slota pa so tudi take na 1x slot : nekaj primerov (tile so sicer dragi)
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
sploh nism vedu da tale display port furajo zdej tut na stacionarce.
torej najcenejsa opcija mi je neka starejsa pci graficna, ki bi jo mel posebi za tv, na sedajsnji 9600gt pa bi mel 2x lcd.
kako je to potem z driverji, ce imas recimo obe kartici od nvidie? kaj v control panelu potem izberes za katero graficno hoces nastavitve al kako?
kot receno bi najrajsi cim cenejs prisel skozi, nekako se mi ne daje 100+ eur za novo graficno, ker mi sedajsnja povsem zadostuje.
kaj pa vga splitterji, a to dela? ceprov verjetno to tut ni najcenejs, se potem najbrz bolj splaca graficno menjat?
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
aja, se nekaj..

najraje bi videl, da bi nekje nasel eno rabljeno quadro na pci-e 1x.
kako se to potem nastavi, da se za igre uporablja geforce, za modeliranje pa quadro?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
najraje bi videl, da bi nekje nasel eno rabljeno quadro na pci-e 1x.
kako se to potem nastavi, da se za igre uporablja geforce, za modeliranje pa quadro?
Okno povlečeš kam ti paše.
Igra pa ponavadi sama izbere primarni ekran.
Mogoče kaj upošteva nastavitev s programom dxdiag (je del Windowsov)

Gonilnik pa naložiš tak kot vedno. (če ti je ratalo za trenutno grafo, bo ti ratalo tudi za drugo).