Domače omrežje?

Rocky__

Zelenc'
4. sep 2007
9
0
1
Brežice
Torej sem malo začetnik v networku zato bi prosil za pomoč!
V hiši imamo dva računalnika. Eden je povezan v ADSL!
Sedaj sem kupil router belkin in 11g wireless usb adapter!
Instaliral sem router in preko kabla priključil glavni računalnik. Internet deluje brezhibno!
Inštaliral sem na drugi računalnik usb adapter in poskusal povezat drugi računalnik s tem prvim.
Pise spodaj da je brezžična povezava vzpostavljena, vendar na internet ne morem.
Zdaj pa kaj mene najbolj zanima. Ali jaz s tem hardwareom, ki ga imam lahko tedva računalnika spravim v mrežo, tako da bom z obema dostopal do interneta ter imel z obema dostop do tiskalnika in vseh diskov?

Če se da bi lepo prosil enega za obširno razlago nastavitev za kar se bi najlepše zahvalil.
Hvala!
Peter

Na obeh računalnikih imam win xp pro!
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ok, povezano naj bi bilo takole:
adsl v router (wan port) -> računalnik na router (lan port)
Wireless si nastavil kaj? Rabiš poiskat in izbrat SSID, ki ti bo ime tvojega omrežja (da boš vedel kam se povezovat z drugim računalom) in wpa-psk kodiranje. Tukaj vneseš eno geslo, ki si ga zapomniš/shraniš nekam, bolj kot je komplicirano, manjša je verjetnost udora (še bi dal geslo recimo "peter", se ga da tudi uganit, če pa daš nekaj random aka "39jisnu8g764hf8h" je pa verjetnost minimalna). Vse ostalo bi moralo iti avtomatsko se mi zdi.

Načeloma s sharingom ni problema, prav tako s printerji. Vklopiš na obeh računalnikih (lahko poženeš tudi čarovnika na namestitev omrežja) in to je to. S tem da, verjetno imaš printer priklopljen na stacionarni računalnik - če boš hotel iz drugega printat, bo moral biti (tisti ki ima priklopljen tiskalnik) prižgan.

lp
Peter
 

Rocky__

Zelenc'
4. sep 2007
9
0
1
Brežice
Mislim ime omrezja sem dal in napise mi na drugem računalniku da je brezzicno povezan sam ko vpisem spletno stran pa ne morem do nje dostopat.
Prosim ce mi se lahko bolj obsirno poves kako nastavit omrezne nastavitve da ju povezem skupaj!
Kam, kako, ...?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Zadevo moraš nastaviti in povezati na sledeči način:

1.) ADSL modem povežeš z WAN portom od routerja.
2.) Prvi računalnik povežeš s switchom od routerja.
3.) S prvega računalnika se povežeš na router (ponavadi je to IP 192.168.1.1 ali pa 192.168.2.1... če ni noben od teh dveh, poglej v navodila).
4.) Sedaj se malo sprehodi po nastavitvah od routerja... nastavi PPPOE za ADSL in DHCP za mrežo. Za začetek izklopi vso zaščito za wireless omrežje.
5.) Probaj, če ti dela internet na prvem računalniku (povezava more biti nujno "adsl modem - router - računalnik".
6.) Če ti dela, se probaj z drugega računalnika brezžično povezati na router. Sedaj bi moralo po vsej teoriji tudi na drugem računalniku delovati (če si res izklopil zaščito in vklopil DHCP).

Če ti še vedno ne dela, pa poglej v mrežne nastavitve prvega računalnika in jih podobno (ne isto) nastavi na drugem. Spremeni le IP naslov drugega računalnika (in to samo zadnjo cifro), vse drugo pa prepiši.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj vse si nastvljal na drugem računalniku ?
Ko je "kao" povezan, kaj izpiše ukaz "IPCONFIG /ALL" ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
start menu / Run... (Zaženi..) , vpiši cmd in potem v ono okence.
rezultat pa prilepiš sem tak, da tak klikneš z desnim gumbom na text, izbereš "Mark" ("označi" ali podbno), z levim gumbom označiš, klikneš z desno in potem je v clipboard, lahko kamorkoli prilepiš z "Paste"/"Prilepi" oziroma ctrl-V.
 

Rocky__

Zelenc'
4. sep 2007
9
0
1
Brežice
Nekako mi je zadevo uspelo povezat. Sem pa restartal router in oba računalnika in začelo je vse skupaj delovat. Tak da zdaj sem tud ze shareal diske.
Hvala vsem!