domače omrežje-povezava dveh ruterjev

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Za podaljšanje dosega brezæičnega omrežja sem povezal dva ruterja. Sta v istem podomrežju, povezana s crossover kablom. Drugi ruter je nastavljen kot access point z drugim SSID-jem. Zadeva deluje.

Problem je v tem, da se nikakor ne morem povezati na drugi ruter. Če v Browser vpišem IP ga ne najde. Skušam se povezati preko prvega ruterja (Lan) ali preko drugega (WIFI).
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Preden si mu šel spreminjat način delovanja, upam da si mu nastavil IP istega subneta? Ergo, vsaj sam ponavadi naredim tako, da je glavni router x.x.x.1, naslednji x.x.x.2, ...
Si dal v drugi router eth kabel v lan port, ne wan? (dan današnji ne bi več rabil cross kabla, ampak če ga že imaš...)

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz mam tak vezano z normalnimi kabli.

Kabelski modem ---> router1 --- mrežni kabel preko elektrike ---> ruter dva.
Na oba se lahko priklopim wifi ali kabel.

Sem pa moral na drugem spremeniti IP, sicer ni bilo dostopa.

Ata server: prvi, ki je na modem:
Automatic configuration DHCP pustiš (naj telemach določi zunanji ip)

Nato pa določiš notranji IP ruterja 1 ( v tem primeru sem pustil kar 1)

IP adress192.168.1.1

Potem pa sem tam vklopil:
DHCP server enabled in Start IP 192.168.1.100 (drugi ruter) ter vpisal DNSe od telemacha/triere.

Drugi ruter:

Vpisal drug IP in sicer 192.168.1.100 ter disejblal DHCP server.

Prvo vklopi prvi ruter in tam nastavi, potem pa samo drugega in tam nastavi.
Nato vklopiš oba in se bosta "zmenila."

p.s.
zakaj crossover kabl? navaden je dovolj za tako igro

Imam različna ruterja, od iste firme linksys.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da bo lažje za razumet. Oziroma če ti kaj pomaga.

Verjetno se ti tepeta IPja, po defaultu imajo ruterji 192.168.1.1 ali 0.1, zato moraš na drugem IP spremenit, na prvem pa določiš DHCP server in start IP, ki je isti drugemu ruterju.

Router 1:



Router 2:
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Mogoče sem se narobe izrazil.

Lahko se povežem na wifi od drugega ruterja (tega, ki sem ga nastavil kot dostopno točko), se pravi vse nastavitve so ustrezne: isti subnet, izklopljen dhcp, kabel v LAN portu. Tudi internet in vse dela. To ni bistvo.

S povezavo sem mislil, da ne morem dostopati do nastavitev drugega ruteja (v meni za nastavitve preko IP-ja v browserju).
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne ne, pravilno si se izrazil, ampak po defaultu sta oba routerja na 192.168.1.1 naslovu. Kar je IP conflict.
Zato, ali si, ko si izklopil DHCP na drugem, ali si nastavil tudi statični ip, ki je različen od prvega routerja (torej, če si ga dal na 192.168.1.2 ?)
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Tako je , drugi ruter ima različen ip na isti poddomeni. Če pa vpišem ta ip 192.168.1.2 v browser ga ne najde.

Problem je v tem, da zadeva nekaj časa deluje, potem pa se sesuje. Wifi naprave se sicer kao povežejo gor, vendar je omrežje neodzivno. Zato sem želel še enkrat preverit nastavitve, ampak ne morem gor.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
656
113
Gateway na drugem routerju nima veze, ker klienti dobijo ta podatek preko DHCPja, samemu routerju pa ta podatek tudi ne koristi, saj želi privzeto dostopati do interneta preko WAN porta, ki pa je v tem primeru prazen. Ampak router itak ne rabi interneta (pač razno pridobivanje internetnega časa ipd. ne bo delovalo).

@alpek: pa imaš router 2 povezan do routerja 1 preko LAN porta? Torej ta tvoj crossover kabel je na obeh routerjih priključen v LAN port. WAN port na routerju 2 mora biti prazen, na routerju 1 pa povezan z modemom.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ok sem ga ponovno vrnil na tovarniške nastavitve in vse še enkrat nastavil. Trenutno deluje.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik philips pravi:

@alpek: pa imaš router 2 povezan do routerja 1 preko LAN porta? Torej ta tvoj crossover kabel je na obeh routerjih priključen v LAN port. WAN port na routerju 2 mora biti prazen, na routerju 1 pa povezan z modemom.

ja, ja in ja.