Digitalni satelitski sprejemnik

Stinger

Zelenc'
13. maj 2010
13
0
1
Kaj točno bi to naj blo? Gledam ga v Lidlu in me zanima, če je potem treba na to še vezat satelitski krožnik, ali ti sprejemniki kar brez njega lovijo signal (sem analfabet na tem področju). Katere programe sploh lovijo?

Moja situacija je namreč takšna, da na sobno anteno bolj švoh lovim 4-5 kanalov, kabelska oz. internet televizija pa ni v planu vsaj še kakšno leto. Tudi TV je star, analogni, je pa v načrtu nakup novega LCD/plasme še pred spremembo signala.

Bi torej tale sprejemnik lahko nadomestil kabelsko/net? Lovi tudi slovenske 'zemeljske' kanale (nacionalka, pop, ...)?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
haha brez satelitskega krožnika pa sprejemnik ne bo delal :D :D

Drugače pa vzami TotalTV za 16EUR na mesec. Zastonj se skoraj nič ne da gledat na satelitih ki so pri nas najbolj znani (13E, 19.2E, 16E). Tudi RTV SLO je dost kodirana, zastonj je samo njihova produkcija...
 

Stinger

Zelenc'
13. maj 2010
13
0
1
Se mi je zdelo, ja. Ampak sem mislil ok, zgleda da me je cajt povozil in da zdaj krožniki niso več potrebni
smile-1.gif


Če prav razumem, pri Total TV ni potrbno nič opreme kupit ampak maš tistih 16+4 EUR za najem opreme? Me pa najbolj moti, da ni v shemi Šport TV 1&2, kar že zdaj daleč najbolj pogrešam.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.873
107
63
štajerska
imam doma nekaj takega iz lidla. + talar seveda
če znaš tuje jezike imaš kar nekaj uporabnih free programov, tako da ni problema
od muzike preko športa, poročil dokumentarcev , filmski otroški itd
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Ma nič ni uporabnega. Sedaj je drugače če maš kakega dreamboxa, ker si lahko odklepaš kanale (ilegalno)
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
če znaš nemško imaš tono njihovih zastonjskih kanalov na 19.2 satelitu. Če ne znaš nemško, pol brezveze. TotalTV je edina rešitev za legalno gledanje sat tv v Sloveniji. Od 1.6 bodo ponujali tudi HD kanale (zaenkrat samo 3), mesečni strošek bo 8EUR, problem so večji začetni stroški.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Mah edino to je še ja, od astre kaki nemški. Ostali sateliti so rafut (če gledaš legalno) (razen izjem)
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
'OldSkul' reci mi kaj je to za ena verzija firmware z predoznako CCcam gre se za Edision Argus sprejemnik so pa tudi brez te oznake.Lahko tudi privat.
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
CCam se uprablja za CS,..menda pa da na tem sprejemnik delajo Via*** kartice
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
tako ja, samo to ni original cccam kar ni dobro. Noben "ponaredek" ne dela tako dobro kot original, zato pa so dreamboxi in vu+ duo tako popularni - ker podpirajo original cccam
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
870
12
18
Luna
Da se gledt, če obrneš taler na thor in intelsat. Tam še zaj lahko loviš hbo, hbo comedy, digi tv, mtv adria .... sicer v angleščini lahko pa si vklopiš hrvaške podnapise. Aja kodiranje Nagra vision 2, ki se da bp odklenit.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
tole kodiranje bo poleti izključeno
wink-1.gif
Že sedaj nekateri digitv kanali ne delajo več po piratskih poteh.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
zakaj pa so v tla obrnjene? ne razumem principa delovanja. pa te antene sem videl na štajerskem.