DD-WRT in print server

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Gledam da je na routerjih z naloženim DD-WRT in USB portom možno kreirati tudi print server (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Printer_Sharing).
Kateri router bi bil best buy glede na te zahteve (torej: USB port in da podpira DD-WRT).

Se je mogoče že kdo ukvarjal s tem? Ali to res deluje z vsemi routerji z USB+DD-WRT ali so še kakšni drugi pogoji (sam tega namreč nisem zasledil)?
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
308
6
18
Jaz razmišljam v tej smeri: router naj bi imel USB prikluček tipa "USB-host" device. Torej bi iskal routerje, ki imajo po specifikacijah USB-host in da podpirajo DD-WRT.
Ali se da iz USB-slave programsko narediti USB host, pa ne vem.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kateri ruter pa nima "host" priključka?
To ("device" vtikač, torej B) so v predzgodovini imeli nekateri modemi. A je kateri od teh fosilov še danes v prodaji???
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce lahko nanj prikljucis printer ali disk (kar se da na marsikaterega), potem je to ocitno host vmesnik (ali pa kombiniran, torej OTG, ampak jaz takega routerja se nisem videl).

In ne, iz slave naprave, ki je mimogrede lahko precej "omejena" (v mislu neumna), se ne da kar tako narediti host, ce ni proizvajalec ze prej imel tega v mislih ali ce ni tako smotan, da je zadevo posteno predimenzioniral.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Torej, če predvidevamo da je USB namenjen priklopu diskov/ključkov, potem bi načeloma printer sharing moral delovati, ali mora biti še ustrezna slika DD-WRT ? Ker recimo za TP-LINK WR1043ND je samo ena različica DD-WRT na voljo na download strani (če ne štejem verzij), medtem ko ima na primer WRT-54GL na voljo več različnih slik (z USB, VPN, VoIP ipd.).

Če je zgolj ena različica, potem pomeni da avtomatsko vključuje vse funkcionalnosti ?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Torej, če predvidevamo da je USB namenjen priklopu diskov/ključkov, potem bi načeloma printer sharing moral delovati, ali mora biti še ustrezna slika DD-WRT ? Ker recimo za TP-LINK WR1043ND je samo ena različica DD-WRT na voljo na download strani (če ne štejem verzij), medtem ko ima na primer WRT-54GL na voljo več različnih slik (z USB, VPN, VoIP ipd.).

Če je zgolj ena različica, potem pomeni da avtomatsko vključuje vse funkcionalnosti ?

Ti si pa ravno naokoli obrnil: ce obstaja samo ena verzija FW, potem je mozno ravno obratno, torej da ne podpira vse funkcionalnosti.

Pri TPjevih routerjih so ocitno tezave (in zato je omenjeni Linksys tako zelo priljubljen) - jaz denimo za enega nisem mogel dobiti FW, kjer bi deloval bridge mode za wireless, ker ocitno tega vgrajeni chipset ne podpira ... ali pa nihce ni napisal ustreznega gonilnika za to. Tako da dalec od tega, da bi en sam FW pomenil, da je podprto vse, kar nacelno FW podpira (ce bi sestel funkcionalnost na vseh platformah, za katere obstaja).
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.192
839
113
glede na to, da je omenjeni tutorial narejen za asusov router in glede na to, da imam jaz tiskalnik priklopljen na asus WL-500gp (sicer z olegovim FW), bi lahko sklepal, da zadeva deluje vsaj na asusovih routerjih s podporo DD-WRT. še več, trenutno se nekaj igram s podporo scanner serverju (gre namreč za multifunkcijsko napravo).
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Malo off ampak vseeno!

Kater WiFi print server pa predlagate za KonicaMinolta PP1400 (črno-bel laserc), ker z nekim Linksys print serverjem mi ni delal.
Dela pa na tem print serverju lepo Canon printer.