Cudno obnasanje ruterja/kompa

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zadeva je sledeca. preko ruterja Linksys WRT54GL se povezuje kar nekaj naprav (telefoni, tablice, prenosniki) in vse, razen mojega racunalnika delajo brez problemov.

vendar moj racunalnik se vsakic poveze z "omejenim" povezovanjem - torej, poveze se z wifijem, vendar intertnetne povezave ne dobi. niti na tej tocki ne morem preko 192.168.1.1 dostopat do nastavitev. nic.

za test sem postavil hotspot in na iPadu in na telefonu - racunalnik se je povezal takoj, brez problemov. zato sem zacel sumiti, da je problem v ruterju oz. v komunikaciji med ruterjem in mojim racunalnikom. poskusil sem vse mozne nastavitve, ki jih lahko najdem z guglanjem, ne pomaga nic. priklopil sem kabel direktno iz ruterja v komp, prav tako "omejena" povezljijvost. ko sem imel vsega dovolj, sem kabel direktno iz stene priklopil v komp. dela, brez problemov. torej je problem ocitno res na relaciji wifi ruter - komp.

ker ne vem vec, kaj narediti, prosim za kak nasvet se tu - kaj lahko naredim, da to tezavo odpravim brez da bi nastradala povezljivost ostalih naprav.

hvala,

Jure
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tovarniske nastavitve, pac, iz skatle, nastavljena varnost (password in SSID) in to je to, vsaj tako mi je bilo receno.

za DHCP pa ne vem, kje pogledam. zanimivo pa, da zdaj dela, kar naenkrat.
tongue-1.gif
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
na računalniku si nastavi isto kot imaš na ruterju.. če imaš na ruterju wpa personal si na kompu tui tak nareji. Glih sn mel problem da kolegu ni računalnik zaznal signala pa je to pomagalo
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz imam enega netgeara, ki ga očitno tudi moti to, da je preveč naprav gor, čeprav bi naj prebavil toliko povezav. Ko smo gor s 7 ali 8 napravami vedno nekaj jebe.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Včasih je veljajo, da so tile WLAN ruterčki za 1 do 2 brezžična klienta, več pa je že fantaziranje.

Na blef bi kot prvo probal z DD-WRT, OpenWRT in podobnim.
Pa ne bi od naprave za 25 EUR pričakoval enako kot od tiste za 99 EUR (ali več).

(to na "(pre)več wifi naprav", ne na prvotno vprašanje)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Za konkretnejše obremenitve ti bolj ali manj ostanejo le še kake profi zadeve (Cisco ipd.), ki recimo da komot zdržijo tudi več 10 odjemalcev (pri ~50 se pa verjetno tudi ti že "zabašejo"). Od navadnega routerja za ~50€ boš to bolj težko pričakoval.

Ampak za doma in recimo ~10 uporabnikov bi jaz rajši dal 2 cheap routerja in med njiju porazdelil vse odjemalce.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
2
36
Moj D-Link DIR-600 router, kupljen za 25€ v akciji pred par leti (2,3), redna cena je bila 30€, ima naložen DD-WRT firmware in brez kakršnihkoli problemov zdrži hkratno povezanost 7 naprav ("aktivnih" pa je hkrati okoli 5 naprav, verjetno ne bi bilo problema če bi jih bilo še več), brez problema prenaša stream 1080p z računalnika na TV (oboje wireless), in hkrati se router vede kot VPN strežnik. Meni vleče po celem trisobnem stanovanju, kaj več pa mislim, da ne bi šlo.
Za 25€ ima vse kar kot relativno zahteven (zgoraj navedeno) uporabnik potrebujem.
 
Nazadnje urejeno:

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Poskusi ročno dodeliti IP-je na DHCP Reservation. Jaz sem imel podoben problem z drugim routerjem, ki je žično priklopljen na prvega pa je tole rešilo težavo (za tri pomembnejše imam IPje rezervirane, ostalim pa DHCP samostojno podeljuje IP-je).
1836037-DHCPreservation.jpg
 

Priponke

  • 1836037-DHCPreservation.jpg
    1836037-DHCPreservation.jpg
    33,8 KB · Ogledi: 209

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Morda butasto vprašanje pa vseeno... si mogoče zadnje čase kak nov Internet-Security gor nalagal? Jst sem imel isto podobne težave, na koncu sem ugotovil, da je bil kriv Firewall.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ni bilo to. ker sem Firewall tudi izklopil, pa ni nic pomagalo.

celo, ce sem kabel iz ruterja v komp dal, ni delalo. ce sem kabel "direktno iz stene" vklopil v racunalnik, je internet deloval normalno. zato sem posumil, da se komp in ruter ne marata.

@igors24 dejansko nisem sam nic naredil, je zacelo delati samo od sebe. upam, da bo zdaj okej, in da bo delalo normalno (je pa to pri starsih od dekleta, zato se ne bi nic prevec igral, ker njim je vse delalo normalno, za tiste par dni, ko prideva, bom pa ze se znasel)
 
Nazadnje urejeno: