Blue Ray - razočaran (dvd playback, odzivnost)

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
0. Panasonic plazma TV (TX-P42V10)
1. vir: Philips DVD predvajalnik star 4 leta s SCART izhodom (ima samo ta izhod) (stal je nekje 70€)
2. vir: nov Panasonic DMP-BD65 blue ray predvajalnik preko HDMI
3. dve enaki kopiji DVD-R filma (Women in Trouble - 2. prizor), en BR disk

Zelo me je razočaralo, da se v prizoru, kjer se premika glava (svetli lasje) slika večkrat za trenutek zamegli (na delu kjer je glava (lasje) v gibanju). Ta efekt je viden samo pri BR predvajalniku, DVD nima težav.
Sem mislil, da bo BR predvajalnik (z vsemi novimi procesorji, tehnikami obdelave slike in HDMI izhodom) naredil boljšo upkonverzijo slike na TV (1080p preko HDMI) kot je kvaliteta signala preko SCART izhoda.
To je bil tudi glavni razlog za nakup BR predvajalnika, ker sem milil, da bo tako slika DVD filmov iz moje kolekcije boljša, kot preko dvd (SCART) predvajalnika.

Druga zamera je na račun odzivnosti (vseeno ali je vstavljen DVD ali BR disk). Open/close ima veliko zakasnitev, začetek igranja (pause/play), preskakovanje med prizori. V vseh primerih je 4 leta star Philips DVD predvajalnik hitrejši.

Tretja (precej huda) zamera je precej glasno vrtenje ploščka (tudi DVD ploščka), Philipsa se ne sliši, Panasonic je pa kar glasen.

Druga opažanja:
zelo velika razlika v barvah (se nagibam, da v korist BR predvajalnika), na trenutke imam sicer občutek da so preprosto preveč močne (na tv-ju uporabljam TXH mode in 24p).

Glede na vse hvalospeve novi tehnologiji sem pričakoval več (boljšo sliko pri predvajanju BR, boljšo obdelavo DVD vira).


Za ostala opažanja si moram najprej vzeti več časa za primerjave.
Če koga kaj zanima ...


Sem mislil, da bo šel DVD predvajalnik od hiše, pa bo verjetno prej BR ..., sploh glede na ceno BR ploščkov.


Lep pozdrav,
Peter
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Izgleda si zbral zelo "nekvaliteten" film -> KLIK Poscrolaj dol do opisa kvalitete slike.

Citat:
Fine object detail ranks well below the level we've grown accustomed to on Blu-ray, with a large number of shots appearing only slightly better than the quality of an up-scaled DVD.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
če sešteješ ceno playerja, bd filmov in da imaš take probleme, bi jaz popyzdil. zato se bom rajši odločil za kombinacijo htpc + močna linija za dl
evil.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Meni je že sama ideja ploščkov čisto mimo. Samo še ena reč, ki je v napoto.

Je pa film iz blu-raya vseeno opazno lepši kot prekompresiran mkv... Sam nisem pikolovec in raje šparam
wink-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
saj jaz tudi šparam, samo so na voljo tudi komplet image bdjev, ki zasedajo od 20-40 in več gb. ti vključujejo tudi dts hdma in dolby truehd kodiranje zvoka. ampak ker moj htpc ne prebavlja ne bd, ne teh zvočnih zapisov, bo treba prvo hw upgrade naredit
smile-1.gif


sicer pa bi naj bil bd zadnji optični medij
smile-1.gif
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Zelo me je razočaralo, da se v prizoru, kjer se premika glava (svetli lasje) slika večkrat za trenutek zamegli (na delu kjer je glava (lasje) v gibanju). Ta efekt je viden samo pri BR predvajalniku, DVD nima težav.
Sem mislil, da bo BR predvajalnik (z vsemi novimi procesorji, tehnikami obdelave slike in HDMI izhodom) naredil boljšo upkonverzijo slike na TV (1080p preko HDMI) kot je kvaliteta signala preko SCART izhoda.
To je bil tudi glavni razlog za nakup BR predvajalnika, ker sem milil, da bo tako slika DVD filmov iz moje kolekcije boljša, kot preko dvd (SCART) predvajalnika.

Izgleda da nisem bil dovolj jasen - v obeh predvajalnikih (4 leta star Philips DVD s SCART izhodom in nov Panasonic BR s HDMI izhodom) je bila enaka kopija DVD-R filma.
Philips je DVD film predvajal uredu, dočim Panasonic BR je isti DVD film v omenjeni sceni večkrat zameglil ...
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
13.322
1.605
113
124
pri meni na xtreamerju so recimo določeni divx film obup-tako kot ti praviš vse zamegljeno dočim je isti film preko pc-->lcd super, drugače so pa mkv-ji tako kot morajo biti-čista slikaLPWWY
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
peter_nn, vrni čim prej (preden trgovec začne jamBrat o 8 dnevnem roku itd)
Razlog, če jih zanima: slaba slika
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Aja sem mislil da imas dejansko BD disk in ne DVD.

Sepravi si razočaran kako ti Blu-ray player upscaila DVD. Nevem glede na to da je v originalu vseeno to še SD signal, čudežov nemoreš pričakovati. Je pa res da je čudno da je slabše kot na starem DVD playerju.

Daj naredi si uslugo pa kupi kak dober film na Blu-Ray ploščku.
cheer.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Nekaj sem se spomnil... Imas DVD player ustekan preko SCART, BR player pa HDMI?

Ker je Panny, ves to, da imas za vsak AV kanal svojo nastavitev slike? Recimo, poigraj se z 3D combom...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
peter_nn, vrni tale br rpedvajalnik če se da in kupi takega, ki je res odziven in dober. Mal poglej po netu za opisi in mnenji.
Sicer pa PS3 je dober BR predvajalnik.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kdo bo pa kupoval PS3 za BR player pa dajal 300€...

Fora pa je, ker je BD65 vsepovsod ocenjen, kot zelo dober player..
 
Nazadnje urejeno: