Beograd z družino

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
Znalci Beograda pomoč potrebujem.
Za prvomajske praznike (27.04. - 01.05.) bi šli v Beograd. Imeli bi tri nočitve, da si ogledamo mesto. Glede na to, da smo družina z 3 otroci (13, 11, 5) moramo program prilagoditi njim, še posebej najmlajši.
Vprašanja:
1. Koliko časa porabim za pot Nova Gorica - Beograd, z enim daljšim postankom ( sprejemam predloge za kraj postanka)?
2. Kje se nastaniti, hotel z PP bi bil najboljši, za sprejemljivo ceno (čisto, mirno, parking, dobra hrana)?
3. Kaj si ogledati (žena si hoče ogledat titov mavzolej pod must see, jaz pa Savino cerkev) upoštevaje predvsem otroke?
4. Se splača skočiti do Novega Sada na ogled mesta oz. ali pa vožnja po Donavi npr.?
Toliko za sedaj.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
166
72
28
Imamo tudi mi isti plan, tako da informacije dobrodošle, mi bi si ogledali še izliv Drave v Donavo (ladica po delti) in potem Beograd!
LP
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.861
3
38
sicer hodim v Srbijo samo poslovno, ma bom poskušal pomagat, ker tudi sam planiram obisk BG z otroci podobno starimi kot ti (13, 13, 5
grin1.gif
) ... ampak moj plan je samo kot "pitstop" na poti proti Grčiji.
glede na moj skromen budget sem bolj gledal, da bi rental stanovanje na Rbnb
če bomo rental tega 1 varianta imam v planu kot tvoja žena
grin1.gif
hišo cvetja in Muzej Jugoslovanske zgodovine

če pa tega varianta 2. pa Kalemegdan & Skadarlijo
eno tipično Srbsko gostilno pol pa gasa proti Makedoniji tisti bivši in tisti Grški....
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
75
28
1 - računaj normalne vožnje 7 ur + postanki - postanek je problematičen ker ni ob poti nič zanimivega. Lahko pa naredite ovinek Osijek (še kar zanimivo mesto naprej lahko greste preko Vukovarja-ostanki od vojne- ali Somborja-lepo malo mestece značilno vojvodinsko do Novega Sada - veliko stvari od zgodovine do nakupovalnih centrov.
2 - ko sem dol smo bili v B&B Vila Rococo Voždovac in nam je bilo všeč čisto ne predrago mir - pa še blizu dedina je
3 - če boš šel v novo cerkev ali pa staro boš tako v mestu potem nadaljuj do Kalemegdana mimo ex-skupščine (ženo očitno vleče v čase totalitarizma .-) zato je pelji še v muzej jugoslavije ) čez center kjer je tudi zanimiva piaca, pa v Prešena ali Tri šešire zavij spotoma - tradicionalna dobra hrana, pa "prenapihnjeni" splavi, Digonala2 je pa zadetek v polno kar se hrane tiče men ni bila všeč samo preglasna srbska muzika. Ne pozabi Save centra in Begrađanke.
4 - plovba zame brez veze pojdi raje na Avalo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Bom probal jaz pomagat, čeprav vem da je precej večjih stročkotov.

1. Iz Gorive računaj ene 6-7 ur. Se da tudi v krajšem času, a z otrokom in po omejitvah bo težko (po hrvaški se da terat tudi 200+ ker je čisto ravno, a je tudi provid dosti). Načeloma razne navigacije (ali google maps) kar dobro izračunajo trajanje poti.

2. Glede nastavitve ne bi vedel kaj dosti pomagat. Jaz sem bil ravno v dve ekstremih: -hotel Slavija, kamor sem se enkrat zavlekel precej nadelan in kamor ne bi ravno peljal otrok (je pa poceni - 20eur) in Radisson Blu Old Mill, ki je poštiman, bolj poslovni hotel za 5-10x ceno slavije. POjdi na booking.com in pač nekaj najdi.

3. Kaj pogledat: obvezno Knez Mihajlovo (greš peš) in Kalemegdan (na koncu Knez Mihajlove), stavbo, ki je bila včasih skupščina SFRJ, Terazije (to je vse tam blizu), hišo cvetja (tam nisem bil, imam pa plan), jaz sem šel pogledat še sava center in palačo federacije (kjer je bila vlada oziroma ZIS) ter v letalski muzej. Kolegi Srbi pravijo da je fajn iti tudi na Avalo (na stolp), razni nočni pohodi po spavih pa verjetno z otroci odpadejo. Je pa verjetno na voljo tudi kak zoo ali kaj podobnega.

4. V Novi sad ne več če se splača. Morda res če bi šel z ladjico (nimam izkušenj s tem).

Z otroci bi sicer jaz raje šel kam drugam kot v beograd, ker jim ne bo nič posebnega (pač še eno mesto).
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
Hvala vsem za info.
Otroci ne bodo imeli polno od Beograda to vem. Mogoče zoo. Vendar to pot ta stara izbirata in otroci pač morajo potrpeti, kot sva midva lani trpela gužvo na Lago di Garda in v Gardalandu. J****t ga.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
4. V Novi sad ne več če se splača. Morda res če bi šel z ladjico (nimam izkušenj s tem).

Jaz sem ob poslovnih obiskih v BGju večkrat spal v Novem Sadu. Popoldne iz Ljubljane, zvečer v Novem Sadu, hotelčič ob Donavi, staro mesto mi je zelo všeč, ni tako nagneteno, kot v Beogradu, pa še cene so neprimerno nižje. Zjutraj pa lepo v avto, ena urca avtoceste do Beograda, na sastanak, ručak, piæe i onda kuæi.
smile-1.gif

Za otroke je pa verjetno res samo še eno mesto.
 
"malo" ven iz Beograda mate Valjevo, pa Zaječar. V teh dveh mestih ma Gorenje proizvodnjo hladilno-zamrzovalne tehnike (Valjevo), ter grelnikov vode (Zaječar). No tu se zida še nova tovarna, kjer bosta s Panasonicom delala pralne stroje. Če Gorenje pusti oz omogoči voden ogled proizvodnje je to po moje ena boljših zadev vredna ogleda. Pa še sevlje bi utegnil met neki od tega

tko da ni sam Beograd tisti ki je vreden ogleda
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.500
888
113
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Znalci Beograda pomoč potrebujem.
Za prvomajske praznike (27.04. - 01.05.) bi šli v Beograd. Imeli bi tri nočitve, da si ogledamo mesto. Glede na to, da smo družina z 3 otroci (13, 11, 5) moramo program prilagoditi njim, še posebej najmlajši.
Vprašanja:
1. Koliko časa porabim za pot Nova Gorica - Beograd, z enim daljšim postankom ( sprejemam predloge za kraj postanka)?
2. Kje se nastaniti, hotel z PP bi bil najboljši, za sprejemljivo ceno (čisto, mirno, parking, dobra hrana)?
3. Kaj si ogledati (žena si hoče ogledat titov mavzolej pod must see, jaz pa Savino cerkev) upoštevaje predvsem otroke?
4. Se splača skočiti do Novega Sada na ogled mesta oz. ali pa vožnja po Donavi npr.?
Toliko za sedaj.

Za prespat ti lahko tole svetujem. Preizkušeno, in OK.

Vila forest
http://www.booking.com/hotel/rs/villa-forest.sl.html
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
"malo" ven iz Beograda mate Valjevo, pa Zaječar. V teh dveh mestih ma Gorenje proizvodnjo hladilno-zamrzovalne tehnike (Valjevo), ter grelnikov vode (Zaječar). No tu se zida še nova tovarna, kjer bosta s Panasonicom delala pralne stroje. Če Gorenje pusti oz omogoči voden ogled proizvodnje je to po moje ena boljših zadev vredna ogleda. Pa še sevlje bi utegnil met neki od tega

tko da ni sam Beograd tisti ki je vreden ogleda

valjevo bg je k ljubljana NM ali še dlje.
zaječar pa lj MB in več
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
štart zjutraj, mimo zagreba, na županjo. tam na brčko, bosna, bijeljina, postanek ETNO SELO.
od tam čez pavloviæa most, vladimirci, bogatiæ, šabac. večerja v KLASIKU. spanje v hotel Galeb recimo.
od tam proti:
a ruma, čez platičevo, hrtkovce..ali pa v platičevu pred progo desno in po lokalnih cestah do šimanovcev. od tam po ac do letalskega muzeja.
b. iz šabca na obrenovac in naprej beograd.

obe poti se srečata na pentlji. izbereš smer železniška postaja. ko prideš do je
a. desno v hrib na slavijo. na drugi strani rondoja parking
b mimo železniške proti kalemegdanu.

od slavije, med novin in starim hotelo, ravnina, 30 min. hram svetog save
v kontra smer, urca..kalemegdan
vmesna..mimo skupščine, pa vukovog parka..metro

če greš mim železniške
a parkiraš ob savi..dorčol?? maš fensi drage restaracije narejene v skladiščih. pa v breg na kalemegdan
b. pri teh parkiriščih zaviješ desno v breg in na vrhu probaš parkirat. knez mihajlova. če ni, greč po desni strani kalemegdana zoo dol. na sred zaviješ levo pred zoo, ni dovoljeno parkiranje, ni kazni. če si ziheraš greš do konca dol, pa desno in v ene..3-5 desno gor..ena pred slo ambasado (vsaj včasih), parking. od parkinga mal naprej, 100m, desno..skadarlija. od skadarlije..kalemegdan

kalamegdan..velik za prehodit, videt. muzej slovanov, poudarek sicer na srbih. dober. znanje ciilice ali angleščine
lepa zbirka orožja zunaj, na prostem.
zoo pozabi. preveč nametano, premale kletke.

knez mihajlova..čopova v lj krat 10. ni baš neki.

nazaj mimo železniške, ali pa od slavije..naslednji izvoz od mcdonadsa..prvi v sfrj..na ac, smer niš. bubanj potok dol, avala je pred tabo.

novi sad. ja, če želiš videt ao stil na jugu..maribor, kranj v srbiji. lepo mesto.
kje boš spal v bg..po želji..ne koristim teh uslug.

aha..v bg..obvezno..od pentlje desno, gledano iz smeri zg, mimo sejma, do ade ciganlije. tam je tudi ta nov..prometni čudež, pentlja v pentlji s pentljo in najvišji most. okol teh pentelj je hipodrom, super gostilna.
po levi mimo pentelj, mim hipodroma..prideš do enga park..konak na desni..ti greš levo..v hrib, gosz..košutnjak, dedinje, hiša cvetja.

in btw
valjevo je hudo lepo..gostilna pod platanama..zraven pivovarne pa super podpeka.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Če bi se že imel namen kam vozit, bi šel raje do Deliblatske Peščare (največji komad peska v evropi) in naprej na Djerdap (slikovita soteska)



 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Hvala. Na Slaviji mas precej dober rostilj. V smeri proti knez mihajlovi, kalemegdanu imas se par fast foodov v stilu mehiske itd.
Nasprot hitela miskva je mek, wc v kleti je cist, pa zahodni.
Ob donavi so v lokalih tut cisti wc.

Od kalemegdana do hrama hodis po isti visini.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Srbi kar zurajo na prvi maj, pikniki povsod. Ada bo polna.
Je pa letos tut uskrs na ta dan. Velika noc.

Ni potice, ni sunke
Je pa odojek.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Se ena financna. Na Hr tankas na Plitvicah pri Zg, edina pumpa, ki ni v kategoriji ac pump.
V srbij, ce gres direkt, se jaz ustavim na omv pred sremsko. Dobra kava. Wi fi. Cene goriva so po filingu.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
http://www.hotelmint.rs/

Prespal tule, samo priporočam. Ok lokacija, prijazno osebje, novo, čisto, edino, ko boste pod tušem in bo treba vodo odpret vedite, da imajo vsi tezave. Jaz sem dal 55 eur, na bookingu baje 48 eur nočitev. Ni najceneje, je pa na nivoju.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Še eno zanimivo vprašanje... kako je doli z avti, a jih še mažejo? Torej ko gledaš nočitev je fino da imajo kakšno varovano privat parkirišče ali ni panike?