Backup, NAS...

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ker se punci vsak dan nabira kr neki zlo pomembnih podatkov, backup na roke pa vemo kako je
redface-1.gif
bi rad zadevo nekak avtomatiziral. Ker mi htpc že laufa cele dni, se mi ne zdi smisleno, da še eno električno napravo priklopim, pa seveda so € v igri, kot vedno.

Moje ideje:
1. 5.2" usb disk (ker ne potrebuje dodatnega napajanja) in nek backup program, ki bo sam skrbel za backup

1.1. v njej pc dodatni disk in backup program (1. in 1.1 še vedno je v isti kišti
confused-1.gif
)

2. v htpc dodam disk, ki bo spet z nekim backup programom sam delal

3. v htpc dam 2 diska, ona vse dela preko mreže in nek program, ki bi na drug disk delal mirror. Tko bi bil disk v njenem pc-ju recimo, da prazen.

4. Kolk zakompliciram, če bi rad imel diskovje iz htpc-ja dostopno tudi od zunaj
sprasujem se.gif
(to ni nujno, če se pa da, pa od viška glava ne boli;) )

Vaši predlogi in izkušnje
grin1.gif
?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Sinhroniziraj vse na HTPC na nek vgrajen disk, ki ga deliš preko omrežja, nato pa vsake toliko časa na HTPC priklopiš še nek zunanji disk in še na njega vse skopiraš. Iz njenega računalnika pa jaz ne bi brisal pomembnih zadev, razen če ji res primankuje prostora. Še eno dodatno mesto, kjer so podatki namreč ni nikoli odveč.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Odvisno kako si s kešem, mogoče razmisli o kakem NAS-u, dva diska noter v raid, recimo synology ima zraven že kup aplikacij, tako da recimo tudi z mobitelom lahko dostopaš do njega brez nekih komplikacij.

Lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Mislim da ste avtorja narobe razumeli. On že ima HTPC in ne bi rad kupil še dodatne NAS naprave.
Najboljše da kupi kaki 1-2 dodatna diska, ju da v HTPC in shara preko mreže.
 

Yazoo

Zelenc'
31. maj 2013
14
9
3
V kolikor imaš kakšen malo boljši router, razmisli flashu na tomato. Jaz imam na router priklopljen USB disk, gor pa poganjam NAS,FTP,DLNA server, včasih še transmition. Skripta na računalniku pa izvaja backupe (sicer malo počasneje, ampak ponoči ima čas...).
Preko FTP pa lahko tudi dostopaš do podatkov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Glede na to da mu HTPC laufa, nevem zakaj bi s tem obremenjaval usmerjevalnik.

V HTPC dodaš disk ali več njih v kombinaciji z ustreznim RAID nivojem in nastaviš share, potem pa na mašini nastaviš, da ti avtomatsko backupira tja gor. Kater OS pa poganjaš na HTPCju?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Eni res mal slabo berejo
grin1.gif
Verjamem, da je nas oh in sploh, sam ne rabim, ker že imam htpc.

Na vseh mašinah so win7.
Potem bo najboljš, da en disk v htpc na katerga se dela backup. Tko bodo podatki na dveh ločenih lokacijah.
WD green serija 1TB za dobrih 60€?