Autorun za DVD (film)

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Tukaj imam en službeni DVD na katerem je film, moral bi ga pa predelati tako, da se bo avtomatsko zagnal ali pa vsaj ponudil opcijo, da bi se zagnal "z enim klikom" (torej brez, da bi moral iskati film v Explorerju).

Kako bi editiral tak DVD? Verjetno rabim kakšno autorun.inf datoteko, kako to naredim? XPji mi autoplay opcije ne ponudijo
10.gif


Trenutno imam:
AUDIO_TS in VIDEO_TS mapi v katerih so pač DVD filmi.


Hvala za pomoč, rabim rešitev do jutri zjutraj.
redface-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
S kakim programom pa misliš predvajati?
Ker XP sam po sebi tega ne zna.

Torej v vsakem primeru bo potrebno klikati.
V najboljšem primeru je že gor instaliran nek predvajalnik, ki je postavil v context menu za DVD enotot vrstico "Play as Video DVD". Torej desni klik na ikono enote (če bi to bil Mac, bi to bilo kar na namizju, tako pa bo verjetno treba odpreti raziskovalca) in v meniju izbereš Play...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
a kakšna varjanta, da bi DVD vstavil v bilokateri računalnik in bi mi samodejno zagnal predvajalnik ali pa ponudil predvajanje pa ne obstaja?

Ker tole kar si ti napisal je treba nastaviti na vsakem računalniku posebej....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
a kakšna varjanta, da bi DVD vstavil v bilokateri računalnik in bi mi samodejno zagnal predvajalnik ali pa ponudil predvajanje pa ne obstaja?

Ker tole kar si ti napisal je treba nastaviti na vsakem računalniku posebej....

Za to pa moraš vklopiti autoplay za CD/DVD medije. In tudi to je potrebno nastaviti na vsakem računalniku posebej (ampak mislim da je na XPjih po defaultu vklopljeno).
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kaj pa kakšen player na samem DVDju (root) in bat al pa ini datoteko? Ti bi mel tko, kot inštalacijski CD/DVD, ki sam odpre menu za izbiro pred inštalacijo, je tako?.

To sem si zdajle zmislil, tko da lahko da v temo brcam.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, lahko bi kaki plejer na samem DVD imel (recimo VLC) pa se preko autorun.inf požene.

CD-je in DVD-je po defoltu XP požene (razen, če so s kakim update to spremenili, najbolje preveriti, recimo tako da se vsavi instalacijski CD (delujoči, ne neki "domači proizvod") od Windows, pa se tam vidi, če se sam zažene ali ne)