antena za avto

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
na kombiju mi je seveda zlomilo anteno. avtopralnice pa to.

zdej me zanima, a morem dat isto velikost ali lahko kaj manjsega? najraje bi dal shark anteno, da ne bo problemov. skrbi me zaradi sprejema - koliko je slabsi zaradi manjse antene?

vem da ima veliko avtov shark anteno, sam ne vem, a imajo kaksne ojacevalce za sprejem al zadeva pac funkcionira taka kot je?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.698
113
Meni je z zlomljeno anteno in kasneje malo manjšo lovilo enako slabo/dobro. Ni pa shark. Res pa da nisem zahteven in več ali manj v202.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.119
1.128
113
na kombiju mi je seveda zlomilo anteno. avtopralnice pa to.

zdej me zanima, a morem dat isto velikost ali lahko kaj manjsega? najraje bi dal shark anteno, da ne bo problemov. skrbi me zaradi sprejema - koliko je slabsi zaradi manjse antene?

vem da ima veliko avtov shark anteno, sam ne vem, a imajo kaksne ojacevalce za sprejem al zadeva pac funkcionira taka kot je?
Ponavadi imajo shark antene vgrajene tudi predojačevalec signala direktno v anteni pred izgubami v kablu. Avtoradio mora pač biti tak, da to podpira - futra po koaksialnem kablu tudi štrom za napajanje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
aha... sem vedel, da je en haklc.

to je treba razstavit in pogledat, kako ima napeljano, a ne? verjetno je še kakšna žica dodatno, če ima napajanje...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
takole?

1679554998585.png
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.262
9.444
113
EU
Antenski ojačevalci za TV antene imajo napajanje rešeno po koaxialnem kablu. Avtomobilski ojačevalci so napajanje imeli ločeno od koaxialca. Tako je bilo pred nekaj časa, ko smo delali tudi avtomobilske antene z ojačevalci. Tako je bilo, ker je TV ojačevalec signala stalno bil vklopljen 24/7. Avtomobilski je s kontaktom prek ključavnice dobil napajanje, kar se je ujemalo z vsemi tipi takratnih avtoradijev.
Kako ugotoviš ali je ojačevalec vgrajen v anteno? Pogledaš dolžino antene. Če je zelo kratka, verjetno ima pod streho znotrej kabine, ojačevalec, ki od zunaj ni viden. Pogledaj pri avtoradiju če je prisoten kakšen dvožilni kabel. Nekateri avtoradiji imajo zadaj celo priključek za napajanje elektronske antene.