A je kakšna varianta

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Lep pozdrav

V glavnem, pri hiši se je znašel PC HP (brand ?) s plato chipset N1996 (zna bit tegale sedaj se pa znašel pred problemom. Setup biosa prepozna 2.5 GB rama, ko pa zaženem comp in pride do preverjanja (takrat zazna samo 2GB) mi pa napiše opozorilo o nekompatibilnosti ali nekaj takega in mi predlaga odstranitev ene "palčke" ter restart. Če pustim oba, se v Windowse ne zažene, če odstranim 2GB (katerega bi raje imel) ni problema, če odstranim tistega s 512 MB začne comp neprekinjeno piskat in "zmrzne".
Poizkusil sem tudi na drugem disku popravit windowse, a zadeva se obnaša isto, primarnega sem takrat odklopil (razdeljen na 2 particiji, na eni sistem na drugi recovery). Zdaj je ponovno priklopljen primarni disk in z njega poganjam sistem.
A je kakšna varianta tole usposobit ali lahko kar obupam in čakam na morebitno novo plato ter takrat vgradim tale ram. Ker zdi se mi resnično neumno, da ne moreš rama menjat, torej v primeru če tale ram crkne lahko vse skupaj pošlješ na smetišče ali kupiš identični ram?
A so tej brand računalniki res tako neumno narejeni in ni kakšne možnosti da bi zadevo "prenesel okoli".
uf-1.gif


Za vsak nasvet ali rešitev se že vnaprej zahvaljujem (na koncu pa tudi z zvezdicami).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tvoj računalnik podpira DDR, ti si kupil DDR2. Ne vem kje si dobil podatek, da imaš vgrajen 512MB DDR2.

Če ne verjameš preveri s programom CPU-Z.

In ne, zadevo se ne da prenest okoli.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No to pa je čisto druga plata.

Nisi obsojen na 512 MB. Plata (najverjetneje) podpira 2x1GB, 2GB modulov pa ne, zato ti teži. Saj so čisto poceni.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
A v tem grmu tiči zajec.
Hvala za nasvet, mogoče dokupim kakšen GB, menjaval pa verjetno ne bom. Bo pa počakal mogoče če bom kdaj moral menjat plato.
Za 15€ + poštnina dobim že novega 1GB, tako da?